O akci

Společný projekt pod záštitou Univerzity Karlovy a Magistrátu hlavního města Prahy s cílem vytvořit unikátní společenství kultury, vzdělání a vědy zahajuje svou činnost čtyřdenním festivalem Týden diverzity (10.–13. dubna 2017)

Intenzívní umělecké a tvůrčí propojení studentů, akademiků a kulturní veřejnosti se z kaváren, malých klubů a kin – kde se obvykle odehrává a je běžným obyvatelem města takřka neviditelné – přenese do rozsáhlého nevyužitého prostoru Hybernská 4 v centru Prahy, aby zde pod patronátem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy postupně zakořenilo a odtud se šířilo a rozrůstalo. 

Týden diverzity – na téma Město a emoce – chce ukázat Prahu jako místo, které prožíváme a které žije v nás, místo rozmanité a zamilované do své rozmanitosti, podhradí plné chuti přemýšlet, tvořit a  inspirovat se. Tato kulturně-vědecká akce představuje Prahu také jako místo studentských básníků a amatérských herců, malířů a filmařů, filozofů, aktivistů, novinářů, vědců a bláznů – město Karla Čapka, Jaroslava Haška a Ferdinanda Peroutky.  

Čekají na vás výstavy, koncerty, debaty, workshopy, projekce, přednášky, komentované procházky, dětský program a mnoho dalšího. Víte, kdo vymýšlí a šíří pražské legendy a hoaxy? Jak daleko má Praha k ideálnímu městu staročínských básníků a Karla IV. a jak blízko k němu má Kodaň? Znáte Prahu i jako město bezdomovců a menšin, město Golema, hřbitovů vykopávek? Přijďte s námi vložit spícímu městu do čela šém!